Zachodni pomysł na wystrój wnętrza

Jest mnóstwo sposobów na to, aby przyznać wnętrzu nieco stylu. Nikt nie czuje się odpowiednio w pokoju, który jest taki sam jak wszystkie cudze, każdy normalny człowiek pragnąłby nadać mu minimum indywidualności, dzięki czemu będzie czuł się w prywatnym domu jak u siebie. Ludzie mają różnorodne gusta i różne upodobania, stąd też bogata propozycja architektów wnętrz, designerów czy butików z sprzętami meblowymi.

Do naszego kraju dobiega coraz więcej nurtów z zachodu. Polska jest już aktualnie na tyle mocno sprzężony z zachodnią siecią powiązań społeczno – gospodarczych, że siłą rzeczy Polacy zdobywają coraz większy dobór i dostęp do coraz większej ilości idei. Jedną z takowych zachodnich propozycji, która z wolna przyjmuje się w Polsce jest cork wall, czyli pokrycie ściany za pomocą korka. Decydując się na implementacje tego rozwiązania instalujemy w lokalu mieszkalnym kolosalną tablicę korkową, która przy dobrym doborze mebli i kolorów prezentuje się w dużym stopniu lepiej niż tradycyjna korkowa tablica. Detal ten świetnie współgra przykładowo do mebli lub okien z widocznym rysunkiem drewna i pozwala przysporzyć wnętrzu ciepła.
Korek posiada też jakieś właściwości izolacyjne, zarówno jeżeli chodzi o separację cieplną jak i dźwiękową. Doskonałym zamysłem może być przykładowo implementacja korkowej ściany w pokoju dziecięcym. O tym, że milusińscy uwielbiają korkowe tablice, chyba nikogo nie należy przekonywać. A skoro tak – możemy się spodziewać, że korkową ścianę po prostu pokochają. Co więcej jest szansa, że jeżeli zapragną hałaśliwie posłuchać muzy, to okaże się to dla nas znacznie mniej drażniące, niż jeśli na ścianie nie będzie warstwy korka.