Pomoc finansowa w niełatwej sytuacji życiowej

W dzisiejszych czasach trudno jest utrzymać stabilność materialną rodziny. Szczególnie osoby posiadające więcej dzieci często wplątują się w niemałe finansowe problemy. Potrzeby codziennie stają się coraz bardziej obciążające. W takiej sytuacji nierzadko rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu. Dla rodziców w trudnej sytuacji życiowej taki zastrzyk pieniężny stanowi dużą, ale wyłącznie jednorazową pomoc.
Pożyczki dla zadłużonych dostępne są wyłączenie w parabankach. Banki nie mogą ich udzielać ponieważ są one obciążone zbyt dużym ryzykiem. Parabanki natomiast bronią się przed nim narzucając bardzo duże oprocentowanie.

pożyczki z komornikiem są dostępne m.in. w firmach Provident i Asa Kredyt. Oba parabanki udzielają pożyczki nie większe niż na kwotę 10 tyś złotych. Asa Kredyt udziela pożyczek na dłuższy czas (36 miesięcy). Będzie to oferta korzystniejsza, jeśli kredytobiorcy wygodniej będzie regulować obciążenie o niższej kwocie. W Providencie okres spłaty nie jest dłuższy niż 90 dni.
Pożyczki z komornikiem można również otrzymać przy pomocy portali społecznościowych. Pożyczki społecznościowe są oparte na wzajemnym zaufaniu . Każdy członek społeczności może złożyć wniosek o pożyczkę. Na którą nieobowiązkowo zrzucają się pozostali uczestnicy grupy. Takie formy uzyskania gotówki dostępne są na witrynach internetowych takich jak: pozycz.pl, kokos.pl i zakra.pl.

Na takich stronach można przestawić wniosek wraz z uzasadnieniem własnej sytuacji materialnej. Może to znacznie skuteczniej przekonać potencjalnych pożyczkodawców do udzielania pomocy.