Pieczątki z korka do wina i nie tylko…

Kolebką naturalnego korka jest piękna Portugalia. Surowiec pozyskiwany jest z masywnej kory dębów korkowych, które rosną w klimacie śródziemnomorskim. Długowieczne, majestatycznie wyglądające drzewa, dożywają nawet do 250 lat. Korek pozyskuje się poprzez zrywanie kory, które wykonywane jest cyklicznie co około 9 lat. Po tej czynności uzyskana kora składana jest w jednym miejscu, gdzie leżakuje przez kilka miesięcy. Następnie trafia do obróbki, w wyniku której otrzymujemy m.in. korek samoprzylepny, korki do wina czy tablice korkowe.

W jaki sposób powstają pieczątki z korka?

Pieczątki z korka naturalnego można z łatwością wykonać samodzielnie. Wystarczy tylko przygotować kilka korków od wina, nożyk oraz atrament lub farbkę. Z jednej strony korka wycinamy nieco głębiej dowolne kształty. W taki sam sposób należy postąpić z pozostałymi korkami. Na koniec wystarczy już tylko delikatnie namoczyć tę część korka w atramencie lub farbce i można odbijać pieczątki.
kostka

Co jeszcze można wykonać za pomocą korka od wina?

Możliwości są nieograniczone. W Internecie jest mnóstwo inspiracji związanych z kreatywnym wykorzystaniem korka od wina. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak piękne dekoracje można wykonać z tradycyjnego korka do butelek.
Cały lub przekrojony wzdłuż korek, można na przykład dokleić do tektury, układając dowolną mozaikę. W ten sposób otrzymamy wspaniałe i bardzo oryginalne podkładki o szerokim zastosowaniu. Niektórzy wykorzystują także korek do obklejenia dolnej części szklanego blatu stolika kawowego. Efekt końcowy wygląda bardzo imponująco.

Pozostałe materiały z korka naturalnego

Korek jest materiałem mocno wyróżniającym się na tle innych surowców. Aby móc wykorzystywać go w wielu branżach, konieczne jest wytworzenie odpowiednich materiałów. W związku z tym w sprzedaży możemy spotkać m.in.:

  • rolki korkowe,
  • listwy dylatacyjne,
  • gumokorek (połączenie granulatu korkowego z lepiszczem),
  • korek ścienny,
  • arkusze korkowe,
  • korek samoprzylepny,
  • tablice korkowe itp.

przycisk do papieru
Wszystkie materiały dostępne są tutaj: https://korkrollen.de/.
Uniwersalność korka naturalnego sprawia, że zastosowanie surowca nieustannie jest rozszerzane. Niewątpliwie duży udział w tej kwestii mają doskonałe właściwości korka. Niemal w każdej dziedzinie przewagę ma przede wszystkim naturalność.